magazin
Elérkeztünk az év azon szakaszához, amikor a tévét bekapcsolva jó eséllyel találkozhatunk olyan alkotásokkal, amelynek címében szerepel a karácsony,…
továbbhír
Az amerikai Steven Soderbergh a 66. cannes-i fesztivál versenyprogramjában mutatja be utolsónak szánt filmjét Behind the candelabra címmel Michael…
továbbhír
Az Emlékszem Anna Frankra című filmért az Olasz Filmakadémia Davido di Donatello-díjára jelölték Forgács Erzsébet maszkmestert, Frida Kahlo…
továbbhír
Ismét díjazták a kecskeméti Magyar népmeséket Chicagóban, Kerecsendy Vilmos nyert az OSKA Bright Film Festivalon, magyar dokumentumfilm kapta a…
továbbhír
Három magyar film vesz részt az idei Raindance fesztiválon Londonban, kiadatási őrizetbe helyezték Roman Polanski-t Svájcban, itt vannak a legújabb…
továbbhír
A Lundi Filmfesztivál Tarr Bélának szenteli retrospeltív programját, októberben három Polanski film jelenik meg DVD-n, ingyenesen nézhetnek filmet…
továbbhír
Geoffrey Wright, a Romper Stomper című 1992-es, skinheadek és vietnámi bevándorlók harcáról szóló ausztrál filmdráma rendezője a Macbeth új…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié