magazin
Elérkeztünk az év azon szakaszához, amikor a tévét bekapcsolva jó eséllyel találkozhatunk olyan alkotásokkal, amelynek címében szerepel a karácsony,…
továbbhír
Az amerikai Steven Soderbergh a 66. cannes-i fesztivál versenyprogramjában mutatja be utolsónak szánt filmjét Behind the candelabra címmel Michael…
továbbhír
Az Emlékszem Anna Frankra című filmért az Olasz Filmakadémia Davido di Donatello-díjára jelölték Forgács Erzsébet maszkmestert, Frida Kahlo…
továbbhír
Ismét díjazták a kecskeméti Magyar népmeséket Chicagóban, Kerecsendy Vilmos nyert az OSKA Bright Film Festivalon, magyar dokumentumfilm kapta a…
továbbhír
Három magyar film vesz részt az idei Raindance fesztiválon Londonban, kiadatási őrizetbe helyezték Roman Polanski-t Svájcban, itt vannak a legújabb…
továbbhír
A Lundi Filmfesztivál Tarr Bélának szenteli retrospeltív programját, októberben három Polanski film jelenik meg DVD-n, ingyenesen nézhetnek filmet…
továbbhír
Geoffrey Wright, a Romper Stomper című 1992-es, skinheadek és vietnámi bevándorlók harcáról szóló ausztrál filmdráma rendezője a Macbeth új…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié